wrapper

Флеш вести

Петок, 28 Април 2017 18:59

Фестивал на живи статуи во Скопје

Артисти од Португалија, Холандија и Германија, меѓу кои и двојниот светски шампион во живи статуи Џон Елке и прочуените „Европа статуа проект“, ќе земат учество на првиот меѓународен фестивал на живите статуи „Скопје урбан фест“.

Фестивалот, кој ќе трае два дена, ќе се одржува утре и задутре (28 и 29 април), на „Сквер Јадран“, во општината Центар.

Покрај живите статуи, публиката ќе има можност да ги чуе и „Летечки пекинезери“, „Фолтин“ и диџеј-сетовите на Оги и Маци, Бугимен и Шурбе.

Фестивалот е во организација на продукцијата за улична уметност „ТЕАТРОК“ и општина Центар. 

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на