wrapper

Флеш вести

Четврток, 23 Март 2017 20:48

Овој рецепт го бришат од Интернет бидејќи овој напиток го чисти црниот дроб и го зајакнува имунолошкиот систем

Овој напиток е толку моќен што може да ја промени циркулацијата на крвта, да го зајакнете имунитетот како никогаш до сега, да го исчистите црниот дроб и да го намалите влијанието на слободните радикали. 

Состав: 

8 чешњина лук

8 резанки лимон

корен од ѓумбир

4 литир вода

Подоготвка: 

Најпрво ќе го измиете и излупите ѓумбирот и потоа ќе го исецкате. Истата работа ќе ја направите и со белиот лук. После тоа ќе ја исецката кората од лимонот и сите состојки ќе ги стабите во блендер. 

Следниот чекот е да ставите вода во лонец да врие и во неа ќе ја внесете содржината од блендерот. 

Кога водата ќе почне да клокота тргнете го лонецот од ринглата и оставете да се олади. 

Потоа исцедете ја мешавината и течноста ставете ја во стаклена флаша во која ќе ја чувате. 

Овој напиток пијте го секојдневно два часа пред секој оброк. По некое време ќе почнете да се чуствувате многу подобро.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на