wrapper

Флеш вести

Среда, 04 Март 2015 11:00

Видео: Васко Ефтов незаменлив

Погледнете ја последната емисија во центар на Васко Ефтов и уверете се дека овој новинрар гледа многу, многу понапред и слободно може да се каже дека овој човек е незаменлив во истражувачката новинарска професија.

Времето си оди, кога тогаш вистината и сета лафа ќе исплива на површина. Тогаш секој чивек ќе сака да се разбуди и ќе му се отворат мозоците, а овој новинар допринесува во тоа.

Браво за Васко Ефтов, погледнете ја последната емисија.

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на