wrapper

Флеш вести

Недела, 30 Април 2017 04:48

Рот: Ужаснат сум, националистички варвари ги уништуваат остатоците од демократијата

Државниот министер во германското МНР, Михаел Рот, со досега најдиректна порака од сите осуди кои дојдоа од меѓународната заедница.

Државниот министер во германското МНР, Михаел Рот, со досега најдиректна порака од сите осуди кои дојдоа од меѓународната заедница, ги прогласи насилниците за „националистички варвари“, објави Дојче Веле.

„Националистички варвари сакаат да ги уништат последните остатоци на демократската култура во Македонија. Ужаснат сум“, напиша Рот на својот Твитер профил. 

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на