wrapper

Флеш вести

Петок, 28 Април 2017 18:52

Ден по насилниот упад во Собранието

По вчерашниот насилен упад во Собранието, откако Талат Џафери беше избран за претседател на Собранието, има околу 100-тина повредени граѓани, пратеници, новинарски екипи и полициски службеници.

Граѓаните од „За заедничка Македонија“ кои протестираа пред Собранието упаднаа во Собранието, напаѓаа пратеници, новинари, а и го демолираа Собранието. Специјалните полициски сили фрлаа димни бомби за да ги избркаат граѓаните од просториите на Собранието.

Пратеникот на СДСМ, Горан Милевски објави фотографии на кои се гледа штетата во Собранието.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на