wrapper

Флеш вести

Петок, 17 Март 2017 23:43

КАДЕ СТЕ МАКЕДОНЧИЊА: „Грми“ македонска песна во Северна Грција, нашинците пеат на цел глас (ВИДЕО)

Пред неколку дена нашинците во северниот дел на нашиот сосед организираа уште една од многуте македонски забави

Дека Македонците во Северна Грција или, пак, ако сакате Егејска Македонија и понатаму ја почитуваат македонската изворна песна укажуваат стотината видеа објавени на социјалните мрежи.

Пред неколку дена нашинците во северниот дел на нашиот сосед организираа уште една одмногуте македонски забави.

Преполната сала докажува само дека македонското малцинство во овој дел на Грција и тоа како е големо.

Погледнете:

 

 

 

За нас

Радио Илинден е 24/7 часовно иселеничко Македонско радио од Мелбурн кое постои повеќе од 12 години. 

За било какви инормации можете да не контактирате во секое време на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Лице за контакт: Дончо Ангелоски Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
+61 403 111 815

Категории

  • Австралија
  • Политика
  • Економија
  • Живот
  • Став
  • Интервју
  • Спорт
  • Занимливости

Следете не на